Hollywoods største kveld er over oss nok en gang, og det er på tide å stille inn og finne ut hvem som vil gå hjem fra kveldens prisutdeling som vinner (og hvem som må øve seg på sitt 'nådige taperfjes'). Nedenfor finner du alle vinnerne fra 93. Oscar-utdeling; vi oppdaterer listen i løpet av natten, slik at du ikke trenger å gå glipp av en eneste oppdatering.

Beste bilde

Faren

Judas og den svarte Messias



Savnet

True

VINNER: Nomadeland

Lovende ung kvinne

Lyden av metall

Rettsaken mot Chicago 7

Beste regissør

Lee Isaac Chung, True

hvilket stjernetegn er Donald Trump

Emerald Fennell, Lovende ung kvinne

David Fincher, Savnet

Thomas Vinterberg, En runde til

VINNER: Chloe Zhao, Nomadeland

Beste skuespiller

Ahmed Rice, Lyden av metall

Chadwick Boseman, Ma Raineys svarte bunn

VINNER: Anthony Hopkins, Faren

Gary Oldman, Savnet

Steven Yeun, True

Beste skuespillerinne

Viola Davis, Ma Raineys svarte bunn

Andre dagen, USA vs. Billie Holiday

Vanessa Kirby, Stykker av en kvinne

VINNER: Frances McDormand, Nomadeland

Carey Mulligan, Lovende ung kvinne

Beste kvinnelige birolle

Maria Bakalova, Borat påfølgende filmfilm

Glenn Close, Hillbilly Elegy

Olivia Colman, Faren

Amanda Seyfried, Savnet

VINNER: Yuh-Jung Youn, True

Væren og skorpionen elsker kompatibilitet

Beste kostymedesign

Emma

VINNER: Ma Raineys svarte bunn

Savnet

Mulan

Pinocchio

Beste originale partitur

Da 5 blod

Savnet

True

News of the World

VINNER: Sjel

Beste tilpassede manus

Borat påfølgende filmfilm

VINNER: Faren

Nomadeland

En natt i Miami

Den hvite tigeren

Beste originalmanus

Judas og den svarte Messias

True

VINNER: Lovende ung kvinne

Lyden av metall

Rettsaken mot Chicago 7

Beste animerte kortfilm

Burrow

Lokalt geni

VINNER: Hvis noe skjer, elsker jeg deg

Opera

Ja-folk

Beste live-action kortfilm

Føler seg gjennom

Bokstavrommet

Nåtiden

VINNER: To fjerne fremmede

Hvitt øye

Beste mannlige birolle

Sacha Baron Cohen, Rettsaken mot Chicago 7

VINNER: Daniel Kaluuya, Judas og den svarte Messias

Leslie Odom Jr., En natt i Miami

fullmåne i fiskene betydning

Paul Raci, Lyden av metall

LaKeith Stanfield, Judas og den svarte Messias

Beste dokumentarfilm

Kollektiv

Crip Camp

Mole-agenten

VINNER: Min blekksprutlærer

Tid

Beste kortfilm

VINNER: Colette

En konsert er en samtale

hvilke måneder er krefttegn

Ikke del

Hunger Ward

En kjærlighetssang for Latasha

Beste internasjonale funksjon

VINNER: En runde til

Bedre dager

Kollektiv

Mannen som solgte huden sin

Hvor skal du, Aida?

Beste lyd

Greyhound

Savnet

News of the World

Sjel

VINNER: Lyden av metall

Beste produksjonsdesign

Faren

Ma Raineys svarte bunn

VINNER: Savnet

News of the World

Tenet

Beste filmredigering

Faren

Nomadeland

Lovende ung kvinne

VINNER: Lyden av metall

Rettsaken mot Chicago 7

Beste kinematografi

Judas og den svarte Messias

VINNER: Savnet

News of the World

Nomadeland

Rettsaken mot Chicago 7

Beste visuelle effekter

Kjærlighet og monstre

Midnattshimmelen

Mulan

Den eneste Ivan

astrologiske tegn og deres elementer

VINNER: Tenet

Beste sminke og hårstyling

Emma

Hillbilly Elegy

VINNER: Ma Raineys svarte bunn

Savnet

Pinocchio

Beste animerte funksjon

Videre

Over månen

Shaun the Sheep Film: Farmageddon

VINNER: Sjel

Ulvevandrere

Beste originale sang

VINNER: «Kjemp for deg» Judas og den svarte Messias

'Hør min stemme,' Rettsaken mot Chicago 7

'Husavik,' Eurovision Song Contest

'Jeg gjør (sett),' Livet fremover

'Snakk nå,' En natt i Miami

Redaksjonens